a

3 Powiatowe Manewry MDP w Drogomyślu

2023/04/25
W dniu 22.04.2023 nasza MDP brała udział w 3 Powiatowych Manewrach MDP, które odbyły się w Drogomyślu. Drużynę reprezentowali: Julia Sufa, Zuzanna Kajura, Mateusz Kajzar, Marcin Machej, zaś opiekunem był Jakub Kajzar. Manewry zaczęły się od pokazu firmy FIRE DP. Następnie wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć sprzęt i samochód oraz porozmawiać z strażakami JRG z Skoczowa. Była też możliwość obejrzenia karetki, która jeździ w Bielskim PCK. Kolejnym etapem były zajęcia praktyczne na przygotowanej trasie. Było na niej 5 scenek m.in. próba samobójcza, wypadek samochodowy, zasłabnięcie kobiety, której nieprzytomne dziecko zostało znalezione nieprzytomne nad rzeką. Ostatecznie naszą rywalizację zakończyliśmy na 26 miejscu uzyskując 86 pkt. na 105 pkt. możliwych do zdobycia. Mateusz Kajzar dostał wyróżnienie za najmłodszego uczestnika. Najważniejsza jednak była świetna zabawa oraz możliwość zdobycia wiedzy, która będzie owocować w przyszłości. Dziękujemy bardzo naszemu opiekunowi MDP- Dawidowi Sufa za bardzo dobre przygotowanie, poświęcony czas oraz Jakubowi Kajzar za spędzenie z naszymi podopiecznymi soboty.