a

Podsumowanie Działalności Ratowniczo- Gaśniczej w roku 2020

2021/01/12
Podsumowując rok 2020 pod względem działań ratowniczo- gśniczych, OSP w Kończycach Wielkich wezwana została do 60 zdarzeń. Wśród nich było 8 pożarów i aż 52 miejscowe zagrożenia (MZ). Wyszczególniając wszystkie (MZ), liczby wyglądają następująco:
- Wiatrołomy : 20;
- Wypadki samochodowe: 15;
- Zagrożenie życia/ pomoc ZRM: 3;
- Owady Błonkoskrzydłe: 3;
- Wyciek gazu: 2;
- Podtopienia: 1;
- Plama oleju: 1;
- Inne (Zerwane dachy, zerwane linie energetyczne, ściąganie kota z drzewa, poszukiwania) łącznie: 7.
W minionym roku nasi druhowie nie wyjeżdżali ani razu do Alarmów Fałszywych.
Nasze wozy strażackie łącznie wyjechały 66 razy, z czego:
GBA 439[s]57 : 31;
GCBA 439[s]58 : 35;
Oznacza to, że w sześciu sytuacjach brały udział wspólnie. Nie obyło się bez poszkodowanych, których suma w tym roku wyniosła 16 osób. Co cieszy, nie miał miejsca żaden wypadek śmiertelny. We wszystkich zdarzeniach, w których uczestniczyliśmy, nasze zastępy spędziły 3375 minut. Podliczając wszystkich ratowników biorących udział w działaniach w liczbie 338 strażaków, to 18233 minuty. Zastępy wyjeżdżały 3 razy poza teren Gminy Hażlach (Zebrzydowice, Dębowiec, Pruchna).
Dziękujemy wszystkim druhom, za ich ofiarność i poświęcenie oraz wszystkim tym, którzy wsparli naszą działalność w 2020 roku.