a

Remont w naszej OSP

2020/04/18
W roku ubiegłym Zarząd OSP podjął decyzje o przekształceniu pomieszczenia warsztatowego, mieszczącego się w piwnicznej części strażnicy, w szatnię dla strażaków przybywających na alarm. Taka zmiana podyktowana jest bezpieczeństwem ratowników, a przebieranie się w garażu w bezpośrednim sąsiedztwie wyjeżdżających samochodów pożarniczych uznano za niebezpieczne. Prace ruszyły jesienią. W nowej szatni wykonano nową instalacje elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Zmodernizowano ogrzewanie. Wykonano punkt czyszczenia masek aparatów oddechowych. Instalacje przystosowano do montażu pralki do ubrań specjalnych. Wszystkie ściany i podłogę wyłożono płytkami ceramicznymi. Większość prac wykonali sami strażacy. Koszty materiałów oraz usług nie możliwych do wykonania przez nas samych wyniósł 7.783,46 zł. Pozostało tylko przeniesienie z garażu do nowej szatni szafek ubraniowych. Bardzo dziękuję wszystkim strażakom, którzy przyczynili się do powstania nowej szatni. Ogrom wykonanych prac obrazują załączone zdjęcia. Prezes OSP