a

Ćwiczenia 3 kompanii gaśniczej 2019

2019/09/03
Dnia 30 sierpnia 2019 roku około 9:00 przeprowadzone zostały Ćwiczenia 3 Kompanii Gaśniczej Cieszyn. Ćwiczenia te miały miejsce w Dobka - Ślepa. Tegoroczne założenia przewidywały dostarczanie wody na miejsce linii gaśniczych poprzez dowożenie. Nasi druhowie mieli za zadanie zbudować w punkcie czerpania wody "Niagara" linie zasilające wężami z Przyczepy Wężowej o łącznej długości 380 metrów. Woda była pobierana z rzeki Wisły, jedną pompą Tohatsu, od której były poprowadzone dwie linie zasilające bezpośrednio do samochodu GCBA OSP Drogomyśl oraz dwoma pompami pływającymi Niagara najpierw do zbiornika brezentowego, a ze zbiornika brezentowego kolejnymi zasilano samochód naszej OSP. Nasza Scania oraz Scania z Drogomyśla miała za zadanie uzupełniać swoje zbiorniki wodne tak aby można było tankować Pluton gaśniczy (tj. 4 samochody GBA). W ćwiczeniach tych udało się poprowadzić 11 skutecznych prądów wody.