a

I Manewry Ratownicze MDP powiatu Cieszyńskiego

2019/04/28
Dnia 27 kwietnia 2019 roku w Drogomyślu odbyły się I Manewry Ratownicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu Cieszyńskiego. Naszą MDP reprezentowała czteroosobowa drużyna wraz z opiekunem Kamilem Kajzarem. Manewry rozpoczęły się o godzinie 10:45 krótkim apelem porządkowym, zostaliśmy podzieleni na dwie grupy po czym rozpoczęliśmy dwie przydzielone nam symulacje. Pierwsza, to "dziewczyna, która próbowała popełnić samobójstwo" druga "dziecko bez oznak życia", drużyna musiała jak najszybciej i jak najlepiej pomóc poszkodowanym. Po wykonaniu zadań Zjedliśmy pyszny obiad, poszliśmy na pokaz ratownictwa medycznego i wzięliśmy udział w prelekcji o narkotykach i dopalaczach. Następnie napisaliśmy krótki test z wiedzy o pierwszej pomocy. Nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce na 31 drużyn.
A.P.