a

26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2018/01/15
Dnia 14 stycznia 2018 r. odbył się już 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gmina Hażlach miała swój sztab w Szkole Podstawowej w Kończycach Wielkich, gdzie nasza straż chętnie uczestniczyła w wydarzeniu. Najpierw od godziny 9:00 wzięliśmy udział w Turnieju Siatkówki, którego pomysłodawcom był Józef Peter. W rozgrywkach tych wzięło udział 6 drużyn, które grały w systemie "każdy z każdym". Nasi strażacy zakończyli zmagania na świetnym II miejscu, ustępując tylko jednym punktem drużynie "Absolwentów". Od godziny 16:00 wraz z naszą MDP i MDP z OSP Hażlach braliśmy udział w pokazach z pierwszej pomocy między licznymi występami i licytacjami Sztabu. Swoje występy miały przedszkolaki z Rudnika, chór z Hażlacha, uczniowie z Zamarsk, soliści z innych szkół, chór SP z Kończyc Wielkich, uczniowie z klasy czwartej, zespół "Wielkokończanie" oraz zespoł rockowy "LazyLeg" z Wisły. Finał WOŚP zakończył się o godzinie 20:00 "Światełkiem do Nieba".