a

Podsumowanie wakacji MDP

2017/09/20
Nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży zaczął się już w pełni. Nadszedł więc czas aby podsumować działalność naszej MDP podczas wakacji.
Choć jako straż w wakacje daliśmy im odpocząć od intensywnych zbiórek jakie odbywały się przed wakacjami, to nie brakowało wydarzeń, w których nasza młodzież brać udział. Pierwszą możliwością była półkolonia organizowana przez OSP Hażlach, w której to udział wzięło trzech członków naszej MDP. Poniżej kilka linków z półkoloni:
Link 1
Link 2
Link 3
Drugą możliwością był obóz MDP organizowany przez powiat Bielski, na który pojechało czterech naszych młodych druhów. Obóz organizowany był w okolicach Lublińca w dniach od 12 do 22 lipca 2017 roku. Pierwszych parę dni w obozie był czas na aklimatyzację, dyscyplinę i oswojenie się z regulaminami. Kolejne dni to już wycieczki, imprezy, ćwiczenia, manewry, kursy, a przedewszystkim dobra zabawa i poznawanie nowych znajomych i przyjaciół. Obóz zakończył się egzaminem z pierwszej pomocy i musztry. Koszt takiego obozu wynosił 700 zł, dlatego nasza OSP postanowiła wesprzeć uczestników z naszej MDP opłacając trochę ponad połowę tych kosztów. Poniżej kilka odnośników do artykułów:
Link 4
Link 5
Link 6
C
ieszymy się, że nasza młodzież aktywnie spędzała wakacje i zachęcamy innych do wzięcia udziału w przyszłym roku.